Po dlouhé době.... jak mě to chybělo <3

29. října 2011 v 1:38 | Lenna Wolf
Bohužel nevím, jak dlouho mě to bavit bude a jak na blogaření budu mít čas, ale prostě mi chybí to, jak příjdu domů, přihlásím se na mobilu k wifině a jedu. Nemám blog, kam bych chodila kontrolovat komentáře a strašně mě to mrzí.
Jak se vůbec máte?
Popravdě, nechápu, co mě to popadlo. Jak mý přátele vědí, chodím do práce a do toho dělám školu a ještě se přivydělávám jinde. Mám toho moc a prostě nevím, kam dřív skočit. Mým jediným koníčkem je spaní, v sobotu posilovna a po práci a škole psaní.
Pracuji ve firmě, která se jmenuje RKB Europe. Je to firma mýho švagra, ale jak jsem poznala, protekce mi chutná trpce.
Obor jaký dělám se italsky jmenuje Apprendista Grafico. To znamená, že 3 dny v týdnu pracuju a dva dny jezdím do školy. Pokud mě vyhodí z práce, vyhodí mě ze školy a naopak. Podmínkou k přijetí byla podepsaná pracovní smlouva. No a slovo "grafico" vám asi vysvětlovat nemusím. Splnila jsem si sen a studuji grafiku.
Celkově na mě škola působí.... hrozně tolerantně, profesionálně a velmi přátelsky. Škola letos slaví 50. výročí založení, takže už nějakou tu praxi v oboru mají :D.
Vůbec se to nedá přirovnat ke školám v Čechách a lidi, musím vám říct, že o hodně přiházíte.
Jsem v prvním ročníku a jsem třetí nejmladší i ve svých devatenácti letech :D
Jelikož do prvního ročníku chodí i se mnou 4 lidé, jsme spojeni i s druhým ročníkem a nekecám vám v druháku je kluk mladší než já.
Studuji výhradně grafiku. Od typografie, historie umění a grafiky, přes profesionální kreslení až po teorii barev. Tu školu miluju. Objevuji věci, které mě baví a i když mi teď ještě možná nejdou, baví mě to a chci v tom být dobrá!
Pak mám další předměty, které studovat musím, protože až tuto školu dodělám, tak budu diplomovaná grafička a studuji i na maturitu. Kdo by to nebral, chodit do školy jen 2 dny, mít praxi, dostat za ní zaplaceno a nakonec odejít s maturitou i diplomem po 4 letech školy?
Teď si můžu stěžovat jen na nedostatek peněz (ač pracuji, výplata je malá na zdejši poměry a i když si přivydělávám, prostě to mýmo rozmarnýmu životu nestačí :D) a na nedostatek spánku, protože práce i škola mi opravdu dávají zabrat.
Co se italštiny týká... moje znalosti se během dvou měsíců školy vyhouply z 10% asi tak na 60% :D
Neznám úplně všechno, ale domluvím se s učitely, většině látky rozumím a i když na historii nám prófa pouští filmy, kde mluví jakýsi boreček tak stereotypním hlasem a tak blbou italštinou, nijak nepostrádám, protože to studuju doma v češtině a pak si to jen vytisknu v italštině a učím se ve vlaku :D
Je to neuvěřitelné, kolik se člověk může naučit, jenom proto, že musí. Nestačí se našprtat gramatiku, slovíčka... musíte v té situaci být.
V hlavě mám teď obrovský mix jazyků.
Ve škole a v práci mluvím italsky, doma mluvím česky, když vyrazíme s kolegyní z práce na pivko a nebo máme prostě pauzu na kafe, mluvíme italsky, protože ona nerozumí, neboť je z Finska a bydlí tu asi měsíc ke všemu ve škole jsem opět začala němčinu. Už neumím pořádně ani česky a jen se můžu dohadovat jaký jazyk umím nejlíp :D
Takže asi takhle to u mě vypadá :D Co se blogu týká, to radši vysvětlím v jiném článku :D

Mějte se...
Lenna Wolf 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama